Flesz Fashion Night 2016

2016-09-07 Flesz Fashion Night 2016

Flesz Fashion Night to wyjątkowy sposób świętowania urodzin magazynu Flesz połączony z prezentacjami najnowszych kolekcji czołowych polskich designerów. Ten niezwykły wieczór często porównywany jest z nowojorską Galą Met, bo podobnie jak w Metropolitan Museum of Art projektanci prezentują się wraz z zaprzyjaźnionymi gwiazdami, dla których specjalnie na ten wieczór tworzą kolekcje haute couture. W tym roku mieliśmy okazję podziwiać kolekcje MMC, Łukasza Jemioła, Lidii Kality, Bohoboco, La Manii, Mariusza Przybylskiego, Bizuu, duetu Paprocki & Brzozowski oraz Agnieszki Maciejak.

 

 

Łukasz Jemioł pojawił się w towarzystwie Moniki Olejnik ubranej w zwiewną suknię w różnych odcieniach srebra i szarości, z niezwykle modną przeskalowaną kokardą wiązaną na szyi. Na złoto z kolei postawiły projektantki Bizuu, które wraz z Pauliną Sykut tworzyły niezwykle barwne, kobiece trio. Zarówno stroje duetu Jordan-Wachowiak, jak i ich muzy, były bogato zdobione, przywodzące na myśl barokową stylistykę, jednak połączoną z polską, ludową ornamentyką.

 


Katarzyna Warnke dumnie nosiła futurystyczną kreację z ostatniej kolekcji Gosi Baczyńskiej. Oryginalna uroda Warnke idealnie współgrała z przezroczystościami, cekinami i falbanami stworzonymi przez projektantkę. Mimo swojego umiłowania do czerni, to nie ona, a Mariusz Przybylski, ubrał swoją modelkę w ten szlachetny kolor. Reni Jusis miała bowiem tego wieczoru na sobie długą, czarną suknię ozdobioną jedynie punktowymi, mieniącymi się przeszyciami wzdłuż kontrafałd. Paprocki i Brzozowski nie odmówili sobie przyjemności towarzystwa aż dwóch pięknych kobiet – Pauliny Krupińskiej i Marceliny Zawadzkiej. Obie panie miały na sobie długie, wieczorowe suknie z lejących materiałów. Zawadzka cała w złocie, Krupińska na biało wyglądały nie tylko modnie, lecz również elegancko, zmysłowo i bardzo świeżo.

 


 

Modelką Bohoboco, innego męskiego duetu polskiej mody, została po raz kolejny Agnieszka Cegielska. W butelkowozielonej, finezyjnej sukni wyglądała wyjątkowo subtelnie i eterycznie, przywodząc na myśl leśną rusałkę lub wodną nimfę. Na podobny kolor, choć przełamany czernią zdecydowała się Lidia Kalita, której kreację zaprezentowała Patricia Kazadi. Kreacja eksponowała seksapil modelki - cekinowa, połyskująca, z dekoltem V i odkrytymi plecami, dodatkowo zdobiona sznurowaniami pięknie prezentowała się w blasku fleszy.  Na kontrast postawiła tym razem właścicielka i dyrektor kreatywna marki La Mania. Joanna Przetakiewicz w krwistej czerwieni pojawiła się wraz z ubraną w czarno-białe pasy Mają Salamon. Obie panie, choć prezentujące zupełnie inne fasony, uosabiały minimalizm i prostotę, z jakimi od lat kojarzona jest marka.

 


Gwiaździsta bomberka narzucona na tiulową suknię to propozycja Agnieszki Maciejak noszona dumnie przez Kasię Kowalską. Zwiewna pudrowo-srebrna kreacja nie pasowałaby do znanej z rockowego pazura piosenkarki, więc ciężka kurtka, w najmodniejszym w tym sezonie fasonie, idealnie uzupełniła ten oryginalny look. W podobną stronę łączenia przeciwieństw poszli projektanci MMC, których muzą na ten wieczór została Joanna Horodyńska. Do długiej, ozdobnej, srebrnej spódnicy dobrano oversize’ową ciemną bluzkę, której falbany korelowały z tymi na dolnej części kreacji. Horodyńska znana z modowych eksperymentów jest jedną z nielicznych postaci polskiego show biznesu, która potrafiła unieść i właściwie zaprezentować tak odważną kreację.


Flesz Fashion Night, jak w poprzednim roku, odbyła się na torze wyścigów konnych na Służewcu, a za oprawę muzyczną, po raz pierwszy, była odpowiedzialna Natalia Nykiel. Jak gala będzie wyglądać za rok? Już nie możemy się doczekać!