„Sweet Dreams” – pokaz najnowszej kolekcji Macieja Zienia

2016-09-20 „Sweet Dreams” – pokaz najnowszej kolekcji Macieja Zienia

cover foto: Fashion Images

Zień przez lata swojej działalności stworzył markę kojarzoną z luksusem, elegancją i perfekcyjnym wykonaniem. Jako pierwszy projektant mody dostąpił zaszczytu wystawienia swoich prac w Muzeum Narodowym. Zdobył ponadto wiele nagród i wyróżnień, a przede wszystkim uznanie i oddanie klientek z branży mody i show-biznesu. Nie dziwi więc fakt, że jego pokazy są zawsze głośno komentowanymi wydarzeniami zarówno artystycznymi, jak i towarzyskimi.

Na połyskującym, metalicznym wybiegu zaaranżowanym w stołecznym klubie, Zień zaprezentował 34 sylwetki. Wśród nich dało się znaleźć zarówno klasycznie cięte sukienki koktajlowe, jak i odważne, odsłaniające bieliznę kroje. Mimo szerokiej gamy kolorystycznej wybranej przez projektanta, wszystkie outfity miały wspólny mianownik – wyglądały jakby zostały wyjęte z sennego, niekoniecznie słodkiego, sennego marzenia.

Wśród materiałów użytych do stworzenia kolekcji możemy znaleźć żakardy, jedwabie, tiule czy szyfony, wyszywane ręcznie cyrkoniami oraz kamieniami i kryształami Swarovskiego. Motywami przewijającymi się przez kolekcję były zarówno gwiazdy i księżyce, Mały Książę z książki Antoine de Saint- Exupery’ego, jak i niekonwencjonalne owady – muchy, ważki, ćmy albo żuki. Inspiracją do stworzenia kolekcji były podróże Macieja Zienia po Ameryce Południowej, Afryce i Europie. Różnorodność barw, szlachetne tkaniny i ręcznie tkane wzory to tylko niektóre elementy wykorzystane w kolekcji. „Sweet Dreams” to połączenie fantazji, snów i symboli, które tworzą eklektyczną koncepcję estetyki artysty. Ponadto zaprezentowane kreacje wyróżniały się niekonwencjonalnym wykończeniem w postaci elementów 3D i różnorodnych haftów, przeplatanych gdzieniegdzie zwiewnymi, przezroczystymi tkaninami.

Jak zwykle, na zaproszenie projektanta odpowiedziało wiele gwiazd mody, muzyki czy telewizji. Owację na stojąco zgotowali Zieniowi m.in. Aneta Kręglicka, Monika Olejnik, Kasia Warnke, Kasia Kowalska, Joanna Horodyńska, Anita Sokołowska, Tomasz Jacyków czy Łukasz Jemioł. Po niedawnych kłopotach nie ma śladu. Nie pozostaje nam więc nic innego jak wyglądać najnowszej kolekcji „Sweet Drams” w butikach projektanta.