Róże Gali 2016

2016-11-22 Róże Gali 2016

Róże Gali to jeden z najbardziej prestiżowych plebiscytów w Polsce, w którym nagradzani są przedstawiciele świata kultury i show-biznesu. Jako jeden z nielicznych, łączy wyjątkowe osobowości muzyczne, filmowe, sfery mediów tradycyjnych, a także internetowych. Tegoroczna gala była już 14. edycją tego niezwykłego przedsięwzięcia.


Kandydaci do plebiscytu są zgłaszani przez redakcję dwutygodnika, a zwycięzców wybierają czytelnicy pisma oraz członkowie kapituły będący autorytetami w swoich dziedzinach. W poprzednich latach Różami zostali wyróżnieni m.in. Anna Dymna - za swój wkład w pomoc niepełnosprawnym i potrzebującym, Tomasz Kot - za rolę w filmie "Bogowie”, ks. Jan Kaczkowski, twórca Puckiego Hospicjum św. Ojca Pio czy Borys Szyc za rolę w spektaklu "Hamlet" w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Lista tegorocznych zwycięzców jest równie imponująca.


W tym roku uroczysta gala odbyła się 21 listopada w budynku Uffico Primo w Warszawie. Gospodarzami wieczoru byli Anna Zejdler-Ibisz (redaktor naczelna dwutygodnika „Gala”) oraz Piotr Kraśko, wyróżniony zresztą w kategorii MEDIA. Jak argumentowało jury: nadał on telewizji śniadaniowej nową jakość.


Pozostali wyróżnieni w tym roku to:

 

  • w kategorii FILM: Andrzej Seweryn za rolę Zdzisława Beksińskiego w jednym z najgłośniejszych filmów tego roku - „Ostatniej rodzinie”;
  • w kategorii MUZYKA: Margaret i Matt Dusk za płytę „Just the Two of Us”;
  • w kategorii KSIĄŻKI: Anna Fryczkowska za „Sześć kobiet w śniegu (nie licząc suki)”;
  • w kategorii TEATRL: Małgorzata Kożuchowska za rolę w spektaklu Teatru Telewizji „Ich czworo”;
  • w kategorii ONLINE: Michał Szpak z stworzenie barwnego i kontrowersyjnego wizerunku w internecie.

 

Nagrodą specjalną, przyznawaną przez redakcję „Gali”, została w tym roku uhonorowana Magdalena Różdżka za swoją działalność charytatywną.
Wieczór uświetniły występy znakomitych artystów: Zbigniewa Wodeckiego, Margaret w duecie z Mattem Duskiem, Mariny Łuczenko-Szczęsnej oraz Ive Mendes.
Partnerem wydarzenia była Cisowianka Perlage od lat wspierająca plebiscyt Róż Gali.