Doskonałości Mody Twojego Stylu 2016 oraz pokaz kolekcji Lidii Kality

2017-01-30 Doskonałości Mody Twojego Stylu 2016 oraz pokaz kolekcji Lidii Kality "Chemistry" na sezon wiosna/lato 2017

W piątek 27. stycznia odbyła się 18. gala Doskonałość Mody magazynu Twój Styl, której partnerem była Cisowianka Perlage. Jak co roku nagrodzono biżuterię, ubrania oraz akcesoria firm polskich i zagranicznych. Słowem - najlepsze produkty dostępne na polskim rynku. Wydarzeniu towarzyszył pokaz Chemistry Lidii Kality na sezon wiosna/lato 2017, który obejrzało kilkuset gości ze świata mody, kultury, sztuki i biznesu.

Doskonałość Mody, to plebiscyt organizowany przez Twój Styl od kilkunastu lat. Ideą konkursu jest wyróżnienie najlepszych dodatków, projektantów, najbardziej spektakularnych wydarzeń oraz kolekcji z polskich sklepów. Wyboru dokonują zarówno czytelniczki magazynu, jak i jury. Tegoroczna gala, odbywająca się w warszawskim Studio Tęcza, przyniosła wyróżnienia m.in. dla marek Tatuum, The Odder Side czy Pinko oraz młodego projektanta Krzysztofa Stróżyny, dyrektora kreatywnego marki Kreist. Wyróżnione zostały również dodatki Guess, Mako czy W.Kruk, a także kampania reklamowa Marc O’Polo oraz Klub Starego Browaru. Galę uświetnił wyjątkowy pokaz mody kolekcji na sezon wiosna-lato 2017 Lidii Kality zatytułowany Chemistry. Oprawę muzyczną podczas urodzinowego afterparty zapewnił natomiast DJ Adamus.

 


Chemistry
to pełna pasji, energetycznych i wibrujących kolorów propozycja na nadchodzący sezon. Nazwa kolekcji odwołuje się do emocji wywołanych przez eksplozję kolorów uwalniającą pierwiastki szczęścia, takie jak endorfiny czy dopaminę. Projektantka podzieliła kolekcję na dwie części – pierwsza sekwencja to prawdziwy koktajl ze świeżych cytryn i soczystego arbuza. Widoczne inspiracje ze świata popkultury, współczesne formy i intensywne, neonowe kolory zaskakują lekkością i świeżością. Niekonwencjonalny mariaż tiulowych sukienek z zamszowymi okryciami otwiera drugą sekwencję, w której Lidia Kalita przenosi tradycję indiańskiej wioski do tętniącego życiem miasta.

 


Zaproponowane przez projektantkę sylwetki możemy śmiało określić mianem kobiecych. Znajdziemy wśród nich zarówno sukienki z obniżoną talią lub w kształcie litery A, jak i seksowne kombinezony. Nawet sportowe parki mają tutaj wieczorowy sznyt. Ponadto kolekcja obfituje we frędzle i falbany - ich kaskadowy układ zarówno na ramionach, przy rękawach, jak i dekolcie nadaje letniej propozycji słodkiego i dziewczęcego stylu.


Chemistry to także bogactwo wykorzystanych materiałów: siatki i tiule tworzące transparentne sukienki i bluzki nie pozostawiają zbyt wiele wyobraźni, ale skutecznie kuszą zmysłowością. Przezroczystości są zresztą wspólnym mianownikiem dla wszystkich sylwetek. Skórzane szorty, kamizelki i płaszcze bez podszewek dopełniają zwiewne elementy tworząc harmonię i równowagę prezentowanych sylwetek.

 


Kreację z najnowszej kolekcji Kality wybrała na tegoroczną galę Doskonałości Mody Marcelina Zawadzka – w szaro-srebrzystej sukience ze skóry i ręcznie plecionych frędzli wyglądała świeżo i oryginalnie. Poza nią, na wydarzeniu pojawili się m.in. Helena Norowicz, Aneta Kręglicka, Katarzyna Herman, Monika Olejnik i Joanna Krupa.  Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z gali.