Premiera kolekcji Bizuu na sezon wiosna/lato 2017

2017-02-02 Premiera kolekcji Bizuu na sezon wiosna/lato 2017

Nowoczesna Barbie na wakacjach - to chyba najlepsze podsumowanie najnowszej kolekcji zaprezentowanej 31.01 przez duet Bizuu. Było delikatnie, kobieco, ale i z pazurem. Pastelowe róże i błękity projektantki przełamały nadrukami w kształcie egzotycznych roślin oraz oversize’owymi swetrami, a dedykowana Barbie druga część pokazu była raczej wariacją na temat ideału współczesnej kobiety i hołdem złożonym „girl power” niż powielaniem stereotypów, w jakie wizerunek Barbie obrósł przez lata.

 


Blanka Jordan i Zuzanna Wachowiak jak zwykle bardzo skrupulatnie podeszły do przygotowania premiery swojej najnowszej kolekcji. Studio, w którym odbywał się pokaz, było przystrojone różowo i dziewczęco, ale daleko od nasuwającego się na myśl w pierwszej chwili kiczu. Na wybiegu zbudowano imponujących rozmiarów arkadowe konstrukcje, ukrywające kolorowe, pulsujące w rytm idących modelek, światło. W rogu sali zaaranżowano pokój, o jakim marzyła pewnie każda mała dziewczynka - z lalkami i kolorowymi mebelkami, ale i bardziej współczesnymi elementami, jak balony i kolorowa fotobudka. Jednym słowem – scenografia jak z bajki.

 


Podczas wtorkowego pokazu zobaczyliśmy dwie linie Bizuu: regularną kolekcję na zbliżający się wiosenno-letni sezon oraz linię specjalną, inspirowaną najmodniejszą z lalek. Charakterystyczny styl Barbie z łatwością można było dostrzec już w pierwszej części show, gdzie pudrowemu różowi towarzyszyły pastelowe błękity, żółcie i zielenie. Strojne, bo obfitujące w falbany, zakładki, marszczenia, a nawet bufki, ubrania dodatkowo zdobiły hafty i nadruki, inspirowane tropikalną roślinnością. Kroje zaprezentowanych ubrań również nawiązywały do nowoczesnej kobiecości – pojawiły się długie, powłóczyste sukienki, bluzki z hiszpańskim dekoltem, ale i garsonki przywołujące skojarzenia z klasycznymi projektami Chanel. Konwencję przełamywały oversize’owe swetry w żywiołowych barwach i praktyczne kuferki.

 


Drugą część pokazu rozpoczęły zstępujące z nieba, a dokładnie z sufitu, modelki, prezentujące pierwsze sylwetki pochodzące z mini kolekcji marki w pełni dedykowanej Barbie. Myli się jednak ten, kto sądzi, że ta linia spodobać się może jedynie małym dziewczynkom. Wręcz przeciwnie! Wizerunek i logo słynnej lalki wykorzystane zostały w nadrukach i aplikacjach, a całość miała charakter streetowy i bardzo współczesny. Obok wygodnych sukienek pojawiły się bluzy, jeansowe kurtki, luźne swetry i supermodne kurtki bomberki.


Na pokazie duetu Bizuu nie mogło zabraknąć musującej Cisowianki Perlage, która od kilku już sezonów wspiera ten duet utalentowanych projektantek. Delikatne bąbelki Perlage idealnie pasowały do bardzo kobiecych i eleganckich projektów Zuzanny Wachowiak i Blanki Jordan, a nowoczesne puszki Perlage świetnie wpisywały się kolekcję związaną z uwspółcześnioną Barbie.