90 lat Mille Miglia!

2017-03-03 90 lat Mille Miglia!

W tym roku Mille Miglia kończy 90 lat. W 1927 roku, z inicjatywy Czterech Muszkieterów (Franco Mazzotti, Aymo Maggi, Renzo Castagneto, Giovanni Canestrini) po raz pierwszy rywalizowano na trasie z Brescii do Rzymu i z powrotem. Na starcie historycznego wyścigu w Brescii stanęło wówczas 77 samochodów, a ogromny tłum wiwatował i zagrzewał zawodników do coraz szybszej jazdy przez całe 1600km czyli około 1000 mil.

Każda edycja Mille Miglia jest wielkim wydarzeniem ale tegoroczna, ze względu na okrągłą rocznicę, ma szansę być absolutnie wyjątkowa. Podczas pierwszej lutowej konferencji prasowej zaprezentowano nowe, nawiązujące do jubileuszu logo oraz zmodyfikowaną trasę na której będą rywalizować startujące samochody. Punkty Bresica – Rzym – Brescia pozostają oczywiście bez zmian, ale tym razem zamiast nadmorskiego Rimini czy legendarnego toru Monza zawodnicy przejadą przez Weronę, Padwę oraz Perugię.

Drugi rok z rzędu partnerem tego jedynego w swoim rodzaju wyścigu będzie Cisowianka Perlage. Musująca woda w specjalnie przygotowanych puszkach i butelkach będzie ponownie orzeźwiać zmęczonych jazdą kierowców i ich pilotów.

Po raz kolejny również wystartuje Perlage Team, który w tym roku ma apetyt na jeszcze lepszy rezultat niż w roku ubiegłym. Jakim samochodem pojedzie polski zespół tym razem musi pozostać jeszcze tajemnicą. Obiecujemy odkryć ją już niebawem, a ciekawych zapraszamy na nasz profil na Facebooku: https://www.facebook.com/PerlageWater/