Pokaz Łukasza Jemioła wiosna-lato 2017 „Perfect Day”

2017-03-27 Pokaz Łukasza Jemioła wiosna-lato 2017 „Perfect Day”

Nieprzypadkowo właśnie w pierwszy dzień wiosny Łukasz Jemioł, w kameralnej przestrzeni Szucha Premium Offices, zaprezentował swoją najnowszą kolekcję na sezon wiosna-lato 2017 – Perfect Day.


Jak będzie wyglądać kobieta Jemioła w najbliższych miesiącach? Kwitnąco! Łukasz Jemioł zaproponował kolekcję złożoną z prawie 40 sylwetek, stylistycznie balansujących między latami 80., a współczesną, miejską dżunglą. Swoją drogą, w wersji dosłownej dżunglę mieliśmy też okazję oglądać na ścianach otaczających wybieg. Na tle zielonego bluszczu szarości, żółcie i czerwienie dominujące w propozycjach Jemioła, prezentowały się wyjątkowo atrakcyjnie.

 


 

W swojej najnowszej kolekcji projektant postanowił zdekonstruować znane nam kroje koszul, swetrów, marynarek i oversizeowych kurtek. Część z nich ma kliny albo mankiety z kontrastowego materiału, inne bardziej przypominają poncza albo szlafroki. Oczywiście nie mogło też zabraknąć charakterystycznych dla Jemioła bomberek oraz symbolu lat 80., czyli dżinsowych kurtek. Od pasa w dół projektant postawił na szerokie spodnie z nogawkami nad kostki oraz spódniczki mini. Znalazło się też kilka pozycji dla pań lubiących falbany i sukienki maxi. Z jednej strony zwiewność i kobiecość, z drugiej wyraziste desenie i monochromatyczne stylizacje dla bardziej odważnych kobiet. Dopełnienie stylizacji stanowiły grube paski zapięte w taliach modelek.

 


 

Pierwsze z zaprezentowanych sylwetek były utrzymane w delikatnych szarościach i błękitach przechodzących w biel, ale stopniowo, kolejne outfity były wzbogacane w czerwone albo szafranowo żółte elementy, które z czasem przyjęły formę wielobarwnych pasiastych marynarek, spódnic czy garniturów. Błękit dżinsu mieszał się z kolorową pepitką i kwiatowymi deseniami, żeby ostatecznie finałowe stylizacje przybrały formę jednokolorowych kreacji w odcieniu oranżowej czerwieni. Pod względem tekstury było nie mniej różnorodnie. Poza wspomnianym dżinsem pojawiły się skóry, transparentny jedwab, miękkie wełny i ręcznie wyszywane koronki. Całość dopełniały wielobarwne czółenka we wszystkich odcieniach wiosennych kwiatów.

 


 

„Zależało mi aby kolekcja na wiosnę-lato była energetyczna i miała pozytywny ładunek. Tęsknimy za słońcem, piękną aurą, więc duża dawka wyrazistych barw w naszej garderobie świetnie uzupełni braki w pogodzie. Pokaz specjalnie odbył się w pierwszy dzień wiosny, aby wykorzystać jego symboliczną moc. Dlatego na niektórych ubraniach pojawiły się napisy „Perfect day” – mówił po pokazie Łukasz Jemioł.


Jednak nie tylko zaprezentowane ubrania wzbudzały zainteresowanie: modelki z natapirowanymi, kolorowymi włosami oraz naturalnym, świetlistym makijażem przywoływały skojarzenie z radosnym i beztroskim stylem punk z lat 80.


Nad dobrym samopoczuciem gości czuwała Cisowianka Perlage, która od lat współpracuje z Łukaszem Jemiołem przy pokazach mody oraz projektach specjalnych.

 

foto: Filip Okopny Fashion Images

 

foto: Filip Okopny Fashion Images

foto: Filip Okopny Fashion Images