Mille Miglia już za 3 dni - jakie gwiazdy będziemy mogli podziwiać w tym roku?

2016-05-16 Mille Miglia już za 3 dni - jakie gwiazdy będziemy mogli podziwiać w tym roku?

Przygotowania do tegorocznego wyścigu Mille Miglia właśnie weszły w ostatnią fazę. Zawodnicy szlifują formę i dokonują ostatnich poprawek w swoich niezwykłych maszynach, które już za 3 dni wyjadą do włoskie drogi.
Jedną z części legendarnego wyścigu są niezwykłe zabytkowe maszyny, drugą, tak samo ważną, ludzie, którzy siadają za ich kierownicą. A na liście startowej „The Red Arrow” regularnie pojawiają się nazwiska bardzo znane.
Jedną w gwiazd wyścigu w roku 2014 był Jeremy Irons, który wystartował jako członek zespoły Jaguar Heretige Racing. Wybitny aktor poprowadził Jaguara XK 120 z 1950 roku. Niestety nie udało mu się przejechać całego 1000 mil – z przyczyn technicznych musiał wycofać się z rywalizacji po drugim etapie rajdu.

Drugim słynnym aktorem, który staną w szranki Mille Miglia 2014 był Adrien Brody, który trasę w Brescii do Rzymu i z powrotem przejechał w Mercedes-Benz 300 SL W 198 z 1956 roku.


W 2014 roku w „najpiękniejszym wyścigu świata” wziął udział również Jay Leno, kótry jak Jeremy Irons zasilił szeregi zespołu Jaguar Heretige Racing. Były prowadzący słynnego The Tonight Show również, jak Irons, ścigał się w Jaguarze  XK 120 Sports tyle, że z roku 1951.


Fanem Mille Miglia, jest również Rowan Atkinson, który brał udział w Mille Miglia w 2011 roku. Sam aktor posiada ogromną kolekcję zabytkowych samochodów. W wyścigu na 1000 mil prowadził BMW 328 z 1939 roku.


Podczas tego jedynego w swoim rodzaju majowego weekendu spotkać na tarasie Brescia – Rimini – Rzym – Parma – Brecia spotkać można największych tego świata. Oprócz osób wymienionych wcześniej w Mille Miglia udział brali - Brian Johnson z AC/DC, Paloma Picasso, Salvatore Ferragamo, Bruno Senna, Amy Macdonald, Andy Wallace, Mika Hakkinen i wielu innych. Kto pojawi się na Piazza Vittoria w tym roku, przekonamy się już za 3 dni.