Fiera di Brescia otwiera swoje drzwi dla setek zabytkowych aut

2017-05-16 Fiera di Brescia otwiera swoje drzwi dla setek zabytkowych aut

16 maja 2017, dwa dni przed startem Mille Miglia, Fiera di Brescia otworzyła swoje bramy dla ponad 450 zabytkowych aut z całego świata. W tej wielkiej hali, przy blasku popołudniowych promieni słońca, rozpoczęto skrupulatne sprawdzanie samochodów mających wystartować w tegorocznym wyścigu.


Modele aut startujących w Najpiękniejszym Wyścigu Świata musiały brać udział w oryginalnych zmaganiach, czyli ścigać się między 1927 a 1957 rokiem. Nie jest łatwo utrzymać auto w stanie pozwalającym na start w tak wymagającym wyścigu, ale jak widać są pasjonaci, którym ten wyczyn się udaje. Zarówno Aston Martin DB 2/4 z 1955 roku, którym pojadą Dorota i Krzysztof Weka, jak i Aston Martin 15/98 z 1937 roku z Marianem Stochem i Bartoszem Balickim za sterami, pomyślnie przeszły ostatnie kontrole, dostały naklejki z numerami startowymi i spokojnie czekają na jutrzejszą ceremonię oficjalnego plombowania aut. Część samochodów zgłoszonych do Mille Miglia na swoje sprawdzenie musi poczekać do jutra i dopiero po zakończeniu weryfikacji poznamy ostateczną listę startową.


Ponadto, w trakcie odbywającej się dzisiaj konferencji prasowej ogłoszono, że wśród startujących w tym roku załóg znajdziemy kilka znanych twarzy. Za kierownicą wyścigu Czerwonej Strzałki zasiądą m.in. Adrian Sutil – kierowca wyścigowy, szef kuchni i juror programu MasterChef Joe Bastianich czy włoska prezenterka telewizyjna Diletta Leotta.
 

Na relację z wyścigu Mille Miglia zapraszamy na kanały społecznościowe Cisowianki Perlage na Facebooku i Instagramie, a także na fanpage oraz do aplikacji Eurosportu.