Jubileuszowy pokaz kolekcji Dawida Wolińskiego

2017-06-01 Jubileuszowy pokaz kolekcji Dawida Wolińskiego

Tegoroczny pokaz Dawida Wolińskiego był wyjątkowy – w tym roku projektant celebruje bowiem 15-lecie swojej pracy. Jubileusze nigdy nie są rzeczą łatwą, bo oczekiwania są bardzo wysokie. Tak też było tym razem. Trzeba jednak jasno powiedzieć, że nowa kolekcja Dawida nie tylko spełniła pokładane w niej nadzieje, ale wręcz zachwyciła publiczność.

W tym roku projektant zabrał nas na wycieczkę rollercoasterem – zaprezentował klasyczne suknie z szalonymi aplikacjami w opozycji do których stały szalone kreacje z klasycznym wykończeniem. W kolekcji pojawiają się krepy i żorżety, które przywodzą nam na myśl modowe trendy z połowy ubiegłego wieku. Projektant, jak zwykle, postawił na jakość, szlachetne tkaniny i misterne wykończenia. Te ostatnie to unikatowe, ręcznie wykonane ornamenty feniksów oraz egzotycznych ptaków zajmujące znaczną część powierzchni kreacji – pojawiały się zarówno na pelerynach jak i sukniach. Możemy domyślać się, że inspiracją Dawida były dawne projekty Balenciagi i Patou.

foto: Filip Okopny

W najnowszej kolekcji nie zabrakło charakterystycznych dla Dawida Wolińskiego dekoltów – fantazyjnych, niecodziennych i zaskakujących. Jubileuszowa kolekcja jest zróżnicowana kolorystycznie, pomimo dominacji zmysłowej czerni mogliśmy doszukać się czerwonych, białych czy miętowych strojów, które były podkreślane wspaniałymi złotymi bądź srebrnymi haftami.

foto: Filip Okopny

Dawid Woliński zawsze stawia sobie poprzeczkę bardzo wysoko i nie inaczej jest z jego jubileuszową kolekcją. Wykonana jest na najwyższym poziomie, perfekcyjnie wykończona, różnorodna i przede wszystkim oryginalna. Podkreśleniem wyjątkowości pokazu była znajdująca się na nim praca „Shadow II” – ogromny, metalowy obraz przestrzenny wykonany przez artystę Łukasza Stokowskiego.

Na pokazie oczywiście nie zabrakło chłodnej i orzeźwiającej Cisowianki Perlage, której musujące bąbelki na szczęście nie uderzały nam do głowy – tym zajęła się kolekcja Dawida Wolińskiego.

foto: Filip Okopny

foto: Filip Okopny

foto: Filip Okopny

foto: Filip Okopny

foto: Filip Okopny

foto: Filip Okopny

foto: Filip Okopny