First Lady - pokaz najnowszej kolekcji Macieja Zienia

2017-06-13 First Lady - pokaz najnowszej kolekcji Macieja Zienia

Teatr Wielki, wraz ze swoją powagą i majestatem, okazał się idealnym miejscem na pokaz nowej, jesienno-zimowej kolekcji Macieja Zienia. 12 czerwca projektant zaprezentował nam linię „First Lady”.


Jaka jest Pierwsza Dama według Macieja Zienia? Przede wszystkim niezwykle kobieca, elegancka i pełna klasy. Kolekcja jest nawiązaniem do najbardziej znanych stylizacji zawsze nienagannie ubranych, popularnych Pierwszych Dam ubiegłego wieku – jest ona klasyczna i doskonale pokazuje nam jak powinna wyglądać dzisiejsza Grace Kelly czy Jackie Kennedy.

 


 

Materiały, których użył w tym sezonie kreator to przede wszystkim jedwab i muślin, nie zabrakło też wytwornego kaszmiru i futra - oczywiście ekologicznego. Bajeczne materiały wzbogaciły hafty, w których Maciej Zień gustuje od zawsze, oraz charakterystycznych dla projektanta aplikacji z kryształków Swarovskiego. Refleksy światła odbijającego się od kryształów na sukniach ślubnych z najnowszej kolekcji trzeba zobaczyć na własne oczy. Obok klasycznej bieli i czerni, projektant w swojej nowej linii użył szerokiej palety kolorów – pojawia się chaber i bordo, motywy zwierzęce, ale uwagę przykuwa pomarańczowy i jego różne odcienie.

 


Pokaz zakończył się w rytmie jednego z największych hitów lat 60-tych – piosenki „War” soulowego wykonawcy Edwina Starra. Ten mocny utwór był zasygnalizowaniem buntu przeciw wojnie w Wietnamie, a najsłynniejszy jego wers „War, what is it good for? Absolutely nothing.” zagościł nie tylko na ustach milionów hipisów w Stanach Zjednoczonych, ale również na ostatnim t-shircie z kolekcji „First Lady”, zaprezentowanym podczas finału pokazu. Maciej Zień wyraził w ten sposób swój niepokój napiętą sytuacją polityczną na świecie i zadeklarował się jako pacyfista.


Na pokazie mogliśmy spotkać wiele gwiazd, m.in. Anetę Kręglicką, Monikę Olejnik, Edytę Herbuś czy Maffashion, które ugasić pragnienie mogły Cisowianką Perlage, zawsze obecną na najlepszych pokazach.