Gałkowo Masters 2017

2017-07-04 Gałkowo Masters 2017

foto: Cecylia Łęszczak

Na malowniczych Mazurach, otoczone przez Puszczę Piską, niecałą godzinę konnej jazdy od jednej z najpiękniejszych rzek Krainy Tysiąca Jezior – Krutyni, leży Gałkowo ze swoją osławioną Stadniną Koni Ferensteinów. Wielka stajnia, w której na co dzień mieszka nawet 100 zwierząt, jest otwarta przez cały rok – przyjeżdżają do niej zarówno początkujący jak i doświadczeni koniarze. Stadnina swoją sławę zawdzięcza m.in. organizowaniu znanych w całej Polsce turniejów jeździeckich. Sponsorem największego z nich została Cisowianka Perlage.

 


Podczas Gałkowo Masters zawodnicy rywalizowali ze sobą przez 3 dni jeździeckich konkursów. Turniej, posiadający swoją ponad piętnastoletnią już tradycję, jest prawdopodobnie najbarwniejszym wydarzeniem sportowym i towarzyskim w terminarzu konnych zawodów w Polsce. Podczas XVI edycji konkursu gośćmi stadniny Karoliny Ferenstein-Kraśko oraz Piotra Kraśki było wiele osobistości ze świata sportu, kultury i biznesu – nie mogło zabraknąć np. Łukasza Jemioła, który od dawna współpracuje ze sponsorem zawodów – Cisowianką Perlage.


3 dni sportowych zmagań to 24 konkursy (które jednocześnie są Eliminacjami do Mistrzostw Polski Młodych Koni), niedzielne Grand Prix im. Ppłk Ludwika Ferensteina oraz konkurs Srebrnej Rundy o nagrodę Cisowianki Perlage! Zwyciężczynią tego ostatniego została Ludmiła Sergiej-Krzysztofiak, której oczywiście serdecznie gratulujemy.


Nie można zapominać, że Gałkowo Masters to nie tylko zawody sportowe, ale również wydarzenie towarzyskie. Zmagania jeźdźców obserwowało sporo celebrytów – pojawiła się m.in. Agnieszka Kaczorowska, Katarzyna Sokołowska czy Weronika Książkiewicz w oryginalnych, stylowych kreacjach. I właśnie prócz rywalizacji sportowej, organizatorzy jak co roku przygotowali małą rywalizację modową - nieodłącznym elementem „polskiego Ascot” jest konkurs kapeluszy – tym razem wygrała go ubrana w suknię Łukasza Jemioła Karolina Szostak. Dziennikarka nie postawiła na typowy kapelusz – zaprezentowała się w nietuzinkowym, przepięknym letnim wianku, przyozdobionym długimi, opadającymi na ramiona wstążkami.
Ponadto, podczas wydarzenia zaprezentowano przepiękne konie andaluzyjskie pochodzące z Królewskiej Hiszpańskiej Szkoły Jazdy oraz przeprowadzony został mistrzowski test powożenia samochodem i bryczką, pokaz mody i przede wszystkim – charytatywna licytacja, która co roku bije rekordy popularności.


Pogoda podczas zawodów nie zawsze nam sprzyjała, chociaż Gałkowo szczęśliwie ominęły ulewne deszcze. Jednak podczas wysokich temperatur towarzyszących gorącym emocjom, Cisowianka Perlage zawsze była pod ręką zarówno kibiców, jak i zawodników. I już nie możemy doczekać się XVII edycji konkursu!