Flesz Fashion Night 2017 – Autumn Glow

2017-09-06 Flesz Fashion Night 2017 – Autumn Glow

5 września odbyło się jedno z największych modowych wydarzeń w naszym kraju – Flesz Fashion Night. Tegoroczna, szósta edycja miała miejsce w klimatycznych wnętrzach Praskiej Drukarni i zainaugurowała sezon jesień/zima 2017 w polskim świecie mody.

Flesz Fashion Night co roku gromadzi tłum zarówno projektantów, jak i celebrytów, wspólnie podziwiających propozycje na nadchodzące miesiące, które wyszły spod igły najlepszych polskich designerów. Każdy z zaproszonych do współpracy twórców pojawia się tego wieczoru ze swoją muzą w kreacji haute couture, zaprojektowanej specjalnie na tę okazję. I tak muzą Łukasza Jemioła była w tym roku Hanna Lis, duet Bizuu pojawił się w towarzystwie Zosi Ślotały, inspiracją MMC została Jessica Mercedes Kirschner, Agnieszki Maciejak - Edyta Zając-Rzeźniczak, Gosia Baczyńska zaprezentowała się w towarzystwie Moniki Olejnik, Paprocki & Brzozowski Mai Sablewskiej, Maciej Zień Katarzyny Warnke, Lidia Kalina Natalii Szroeder, kreację Mariusza Przybylskiego z dumą nosiła Kasia Stankiewicz, a muzą La Manii tego wieczoru była Agnieszka Woźniak-Starak.

 


 

Jemioł, Baczyńska, Zień, Kalita i MMC postawili w swoich projektach na czerń, choć w różnych odsłonach: Monika Olejnik przezroczystości zasłoniła skórzaną ramoneską, z kolei kreacja Mercedes przywoływała skojarzenia z baśniową księżniczką. Paprocki & Brzozowski podkreślili tatuaże swojej modelki poprzez wyciętą, złotą kreację, a Joanna Przetakiewicz postawiła na sprawdzoną, minimalistyczną czerwień i w ten sposób wyeksponowała atuty swojej modelki. Pudrowy róż był pomysłem na wieczorową kreację Bizuu i Agnieszki Maciejak, zaś Mariusz Przybylski wybrał zwiewną, beżową kreację w stylu boho.

 


Suknie muz były jednak tylko częścią atrakcji tego wieczoru. Gwoździem programu był wspólny pokaz wspomnianych projektantów, w trakcie którego zaprezentowali oni wybrane sylwetki z kolekcji jesień/zima 2017/18. Część z nich, jak First Lady Macieja Zienia, mieliśmy już okazję podziwiać wcześniej. Dla innych była to prapremiera. Każda prezentacja znacząco różniła się od się pozostałych propozycji, jednak razem tworzyły interesujący przekrój polskiej sceny modowej, na której każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Mieliśmy więc okazję podziwiać zarówno klasyczne garnitury i koktajlowe sukienki, jaki i odważne kreacje w stylu artystycznej cyganerii. Było złoto i czerwień, ale i intensywny oranż oraz odważny róż. Futra i falbanki, tiule i grubo plecione swetry. Słowem – miks polskiej mody w pigułce.

 


Tegoroczne afterparty swoim występem uświetniła Natalia Kukulska, która wykonała największe przeboje w tanecznych aranżacjach.
Na imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć Cisowianki Perlage, która od lat towarzyszy najważniejszym modowym wydarzeniom w naszym kraju.