Drapieżny pokaz. Łukasz Jemioł na sezon jesień/zima 2017/18

2017-09-28 Drapieżny pokaz. Łukasz Jemioł na sezon jesień/zima 2017/18

26 września 2017 przy Mińskiej 85 w warszawskim kompleksie Praskiej Drukarni, odbył się pokaz jesienno-zimowej kolekcji Łukasza Jemioła. Pokaz został utrzymany w klimacie dekadenckiej, zmysłowej drapieżności. Czarne wnętrze hali i aranżacja w cętki doskonale zgrały się z dzikim temperamentem prezentowanych kreacji. Na wybiegu mogliśmy podziwiać ponad 50 sylwetek, które idealnie odzwierciadlały najnowsze trendy sezonu.

 


 

Damska kolekcja to odważne połączenie głębokich dekoltów (zarówno z przodu, jak i na plecach), nonszalanckich koszul, projektów „cold shoulder” z nieszablonowymi materiałami takimi jak sztruks, tiul czy futro. Męskie zestawy demonstrowały zarówno dziki aspekt pokazu, o czym świadczyły nacięcia na rękawach i klapach (które z kolei przypominały ślady po kocich pazurach), jak i stonowane klimaty demonstrując dominację krat i pasków. Na pokazie zobaczyliśmy też się miękkie wełniane płaszcze, szorstkie przeskalowane swetry, szlafrokowe, gładkie trencze i mięsiste dzianinowe bluzki.


Łukasz Jemioł, jako wrażliwy kolorysta i absolwent ASP, potrafi perfekcyjnie skomponować paletę kolorów. Tej jesieni będą królować odcienie brudnego różu, złota, rozbielonego grafitu, oliwkowej zieleni i granatu. Do stonowanej mieszaniny barw został dodany karmin. Czerwona powłóczysta suknia z głębokim wcięciem oraz czerwony płaszcz z futrzanym rękawem wyraźnie zaakcentowały drapieżność kolekcji.

 


Na bluzkach projektant zamieścił nowe hasło „Hunted”. Jest to zarówno odniesienie do zwierzęcej natury kolekcji i polowań urządzanych na najpiękniejsze drapieżniki, jak i propozycja, aby zapolować na rzeczy z nowej linii basic, która właśnie trafia do sklepów.


Na pokazie Łukasz Jemioła nie mogło oczywiście zabraknąć zmysłowo musującej Cisowianki Perlage, która na stałe wpisała się już w krajobraz polskiej mody.