Punk’s Not Dead - nowa kolekcja Lidii Kality na sezon jesień/zima 2017/18

2017-10-05 Punk’s Not Dead - nowa kolekcja Lidii Kality na sezon jesień/zima 2017/18

Jeżeli macie sentyment do mody z lat 70. i 80., szczególnie do kultury punków, to warto zapoznać się z najnowszą kolekcją Lidii Kality. Na warszawskich Młocinach, w nowoczesnej zajezdni tramwajowej, 3. października mogliśmy oglądać pokaz w punk-rockowym klimacie. Wybieg w wyjątkowej oprawie zbudowanej z trójkątów i ćwieków tworzył doskonałe tło dla kolekcji.

 

fot. Filip Okopny Fashion Images

 

Projektantka w sezonie jesień-zima 2017/18 zafascynowana nurtem, który stawia na indywidualizm i wolność, stworzyła kolekcję dla prawdziwych buntowniczek. Podarte jeansy, t-shirty z hasłami, kraciaste i tiulowe sukienki, gorsety czy oversize’owe swetry, to główne fasony w tej kolekcji. Na wybiegu pojawiły się również: tweedowe płaszcze, garnitury, parki z ekologicznym futrem i krótkie powłóczyste tiulowe suknie z kapturami nawiązujące do kultury motocyklowej. Kolekcję dopełniły mocne buty z drukowanymi gumami na słupku, szpilki wykończone taśmami suwakowymi i łańcuchami oraz glany.

 

fot. Filip Okopny Fashion Images

 

Szarość i czerń zdecydowanie dominowały w kolekcji, ale transparentna sukienka w kolorze soczystej limonki przełamała konwencję pokazu. Nie można zapomnieć o detalach w postaci metalowych ćwieków, agrafek, kryształowych aplikacji, bawełnianych ściągaczy i plisowań przy płaszczach. Charakteru stylizacjom dodały surowe wykończenia, pagony i naćwiekowane kołnierzyki. Wyrazistość kolekcji podkreśliły również srebrna biżuteria i eleganckie zegarki.

 

fot. Filip Okopny Fashion Images

 

Mieszkająca na co dzień w Paryżu Dariia Day, doskonale odzwierciedliła klimat punkowych lat 80. kreując mroczne makijaże, które doskonale uzupełniały się z szalonymi irokezami i pióropuszami, które modelki i modele mieli tego wieczoru na włosach. Ten szczególny spektakl wyreżyserowała Katarzyna Sokołowska.
Gorącą atmosferę pokazu orzeźwiała Cisowianka Perlage, która w tym roku nawiązała współpracę z Lidią Kalitą. Awangardowe puszki były idealnym uzupełnieniem grunge’owych i punkowych stylizacji modelek i gości.

 

fot. Filip Okopny Fashion Images

fot. Filip Okopny Fashion Images

fot. Filip Okopny Fashion Images