XVII Bieg Św. Huberta w Stadninie Koni Ferensteinów 2017

2017-10-10 XVII Bieg Św. Huberta w Stadninie Koni Ferensteinów 2017

Siedemnasta edycja Wielkiego Biegu Św. Huberta w Stadninie Koni Ferensteinów w Gałkowie za nami. 7 października ruszył kolejny wyścig przez mazurskie lasy. Hubertus, czyli święto jeźdźców i leśników, organizowane jest pod koniec jesienno–zimowego sezonu jeździeckiego. Jak sama nazwa wskazuje, pochodzi od świętego Huberta, który jest patronem wszystkich miłośników zarówno jazdy konnej, jak i tych pięknych zwierząt. Przy tej okazji w Gałkowie organizowany jest coroczny bieg, na którym spotykają się najwięksi pasjonaci sportów konnych.

 


 

W tym roku wyprawę 40 jeźdźców przez urzekający krajobraz Mazur poprowadzili Karolina Ferenstein-Kraśko oraz Piotr Kraśko. Całej gonitwie przyglądała się 300 osobowa publiczność, podróżująca zaprzęgami piknikowymi.
Najbardziej spektakularny, spośród 3 godzinnej przeprawy, wydaje się ponad godzinny przejazd przez zachwycającą puszczę Piską oraz rzekę Krutynię. Uczestnicy musieli również zmierzyć się z trasą cross, na której partnerzy wyścigu przygotowali niełatwe przeszkody.


Lunch odbył się na leśnej polanie, gdzie po pełnym wrażeń biegu, jeźdźcy mogli skosztować potraw kuchni regionalnej Gałkowo Club45, m.in. pieczonego dzika oraz doskonałych deserów. W czasie pikniku goście mogli zachwycać się pokazem czwórki majestatycznych Fryzów, którymi powoził Vice Mistrz Polski Wiesław Sadowski oraz pokazem łucznictwa konnego w wykonaniu Mistrzyni Świata Anny Sokólskiej.
Przyjęło się uważać, że obchody święta maja zapewnić jeźdźcom dobre wyniki w nadchodzącym sezonie. Mamy nadzieję, że waśnie tak będzie! Dzięki staraniom organizatorów Wielki Bieg Św. Huberta w Gałkowie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Tym bardziej jest nam miło, że Cisowianka Perlage była jednym z partnerów tej wyjątkowej edycji biegu.

 

Autorką wszystkich zdjęć jest Cecylia Łęszczak.