Gala wręczenia nagród Elle Style Awards 2017

2017-10-17 Gala wręczenia nagród Elle Style Awards 2017

Kilka dni temu, w jednym z fortów stanowiących trzon Twierdzy Warszawa, odbyła się gala wręczenia Elle Style Awards 2017. Już od kilkunastu lat magazyn modowy Elle przyznaje prestiżowe nagrody polskim ikonom mody – w tym roku, wyjątkowo w siedmiu kategoriach. Są one wyróżnieniem za kreatywną pracę i nietuzinkowe kolekcje dla wybitnych i obiecujących osobistości ze świata mody.


Nie powinno więc dziwić, że na czerwonym dywanie Fortu Sokolnickiego pojawiło się wiele znanych osobistości w wyjątkowych kreacjach, były to m.in. Magda Mielcarz, Małgorzata Foremniak, Gosia Baczyńska, Edyta Zając-Rzeźniczak, Jessica Mercedes-Kirschner, Michał Piróg, duet MMC, Jessica Ziółek, Agnieszka Woźniak-Starak czy słynna top modelka, Anna Jagodzińska. Na gali nie zabrakło również gwiazd polskich wybiegów, które chętnie pozowały do zdjęć, były to m.in. Radek Pestka, Jakob Kosel, Daniel Tracz, Renata Kaczoruk czy Osi Ugonoh.

 


 

Goście mogli rozpłynąć się w niesamowitych dźwiękach muzyki słuchając koncertu Meli Koteluk. W międzyczasie Olivier Janiak i redaktor naczelna "Elle" Marta Drożdż, zaprezentowali wyniki głosowania.


Wśród nominowanych znalazły się gwiazdy telewizji, sportu i świata mody. A kto wygrał? O tym zadecydowali również czytelnicy magazynu, którzy mieli okazję nagrodzić ikonę stylu Elle.


O tytuł w pierwszej kategorii, ikony stylu Elle, konkurowały Magda Mołek, Aneta Kręglicka i Kasia Sokołowska. Trudno było wyłonić zwyciężczynię spośród tych wyjątkowych dam, zawsze przyciągających uwagę na czerwonym dywanie, niemniej czytelnicy musieli wybrać tylko jedną z nich. Tym razem nagrodzono zawsze stylową Magda Mołek.


Projektantem roku został Dawid Tomaszewski, kreatywny i zdolny polski designer, którego konkurencją był duet MMC oraz Maciej Zień.


Nominowane modelki Maria Zakrzewska i Jay Jankowska nie zostały wyróżnione statuetką. Miano modelki roku trafiło do Michelle Gutknecht, której uroda zachwyciła niejednego widza.

 


 

Nagrodę dla marki roku odebrał Michał Łojewski, założyciel firmy UEG, która sprzedaje ubrania utrzymane w estetyce unisex. UEG jest już rozpoznawalną marką w m.in. Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, a nawet Hong Kongu i Korei Południowej. W tej kategorii rywalizowały z nią God Save Queens i Rosa Chains.
Mateusz Stankiewicz oraz Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik to eksperci w dziedzinie fotografii, jednak w tym roku nie udało im się zdobyć statuetki. Za najlepszego fotografa roku uznano bowiem Bartka Wieczorka, którego specjalnością są zdjęcia artystyczne.


W kategorii odkrycie roku nominowani zostali założyciele marek Bałagan, Chylak & Le Petite Trou oraz fotograf Daniel Jaroszek. Nagrodę otrzymał – Daniel Jaroszek, którego charakterystyczny styl koncepcyjnych zdjęć urzekł jurorów.
W ostatniej kategorii zmierzyło się trzech mężczyzn: Robert Lewandowski, Robert Biedroń i Wojtek Mazolewski. Najbardziej stylowym mężczyzną roku okazał się prezydent Słupska Robert Biedroń.


Na gali nie zabrakło równie stylowej co nagrodzeni Cisowianki Perlage, która była oficjalnym sponsorem Elle Style Awards 2017.