150. urodziny Harper’s Bazaar

2017-11-30 150. urodziny Harper’s Bazaar

28. listopada w warszawskiej Hali Gwardii odbyła się wielka gala urodzinowa Harper’s Bazaar. Najstarszy magazyn modowy na świecie obchodził 150-lecie istnienia, a Harper’s Bazaar Polska 5. urodziny. Uroczystość poprowadzili: Joanna Góra – redaktor naczelna polskiej edycji oraz dziennikarz telewizyjny Mateusz Hładki. W trakcie kilkuminutowego wprowadzenia prowadzący szczegółowo przybliżyli historię powstania magazynu.

 


 

Dodatkową atrakcją wieczoru był pokaz Gosi Baczyńskiej, która w tym roku obchodzi 20-lecie pracy jako projektantka. W trakcie tych niecodziennych urodzin modelki zaprezentowały kreacje z ostatnich dwóch dekad jej pracy twórczej. Baczyńska nie byłaby jednak sobą, gdyby zaproponowała standardowy wybieg. Tym razem jej show nawiązywało do miejsca, w którym odbywała się gala – odrestaurowanej niedwano warszawskiej Hali, gdzie kilka dekad temu trenowała sekcja pięściarzy WKS „Gwardia”. Pokaz otworzyły więc modelki w bokserskich szlafrokach i z rękawicami gotowymi do walki na dłoniach. Wskoczyły na ring i zachęcały zebranych gości do głośnego kibicowania i oklaskiwania rozpoczynającego się właśnie pokazu. Kolejne dziewczyny prezentujące stylizacje Baczyńskiej przechodziły między zebranymi gośćmi, zahaczały o wspomniany ring albo przemierzały specjalnie ustawione na tę okoliczność schodki. I choć dało się zauważyć, że inspiracje projektantki zmieniały się na przestrzeni lat, to jej umiłowanie do zabawy modą, niebanalnych połączeń i dbałości o najmniejsze nawet detale, jest od początku niezmienne.


Oczywiście w taki wieczór nie mogło zabraknąć muzyki na żywo. Zespół BOWNIK oraz Ros & Shambalaya perfekcyjnie wpasowali się w rytm imprezy i wprowadzili zebranych gości w nastrój zabawy już od pierwszych minut uroczystości.
Urodziny, szampańska zabawa i moda to naturalne środowisko dla Cisowianki Perlage. Na imprezie najstarszego na świecie magazynu o modzie nie mogło zabraknąć znanej i lubianej musującej wody w pięknych błękitnych butelkach.