Bizuu – wiosna/lato 2018

2018-02-09 Bizuu – wiosna/lato 2018

Marka Bizuu, którą tworzą siostry Blanka Jordan i Zuzanna Wachowiak, jest obecna na polskim rynku od 2010 i właściwie od samego początku jest kojarzona z dziewczęcymi, niebanalnymi projektami, spośród których i rozważne i romantyczne dziewczyny znajdą coś dla siebie. 7 lutego w Praskiej Drukarni odbyła się premiera ich najnowszej kolekcji na sezon wiosna/lato 2018.


Co zaprezentowaną kolekcję odróżnia od wcześniejszych propozycji marki? Bardziej zdecydowane kolory, coraz bardziej fantazyjne połączenia i egzotyczne printy. Konsekwentnie już skierowana jest do świadomych i odważnych modowo kobiet, które nie boją się śmiałych połączeń, dla których nowoczesna klasyka to również mocny kolor i oryginalny wzór.

 


 

Pokaz otworzyły krwistoczerwone i intensywnie różowe sylwetki, do których potem dołączyła butelkowa zieleń, biel i wyrazisty błękit, żeby przez gąszcz amazońskiej dżungli zatoczyć koło i zakończyć pokaz ponownie w odcieniach karmazynu i purpury.
Zarówno wierni fani marki, którzy ukochali sobie jej pudrowy róż i wielkie falbany, jak i miłośnicy nowości, których w tym sezonie pociągają oryginalne printy i transparentne jedwabie, znajdą coś dla siebie w najnowszych projektach Jordan i Wachowiak. Co do materiałów, to siostry jak zawsze postawiły na najwyższą jakość wykonania, używając tkanin pochodzących z Włoch i Francji, wśród których znajdziemy satynę, muślin, jedwabie czy delikatne koronki, jak również wełnę, moher, czy angorę.


To jednak nie wszystko. Dla kobiet, które szczególnie ukochały sobie rock&rollowy styl, projektantki przygotowały kapsułową kolekcję BIZUU x The Rolling Stones, która jest już kolejnym (po Atomówkach i Barbie), tak wyraźnym romansem marki z popkulturą. Naszywki ze słynnym językiem, hafty, cekinowe motywy, a także paleta intensywnych barw kojarzona z Mickem Jaggerem i spółką to elementy, które złożyły się na rock&rollowy charakter kolekcji.

 


Jak na pierwszy, wiosenny pokaz w tym roku przystało, było zwiewnie, dziewczęco, ale i z pazurem. Czy tak będzie się nosić polska ulica za kilka tygodni? Przekonamy się niedługo. A póki co gratulujemy dziewczynom udanego startu w 2018 rok!
Podczas takiego wydarzenia nie mogło oczywiście zabraknąć lekkiej i musującej Cisowianki Perlage, która od wielu lat jest nierozerwalnie związana z polska modną.