Maciej Zień - „Under Pressure” jesień/zima 2018/19

2018-02-21 Maciej Zień - „Under Pressure” jesień/zima 2018/19

16 lutego w żoliborskim Studiu Tęcza Maciej Zień zaprezentował swoją najnowszą kolekcję na sezon jesień/zima 2018/19. Inspiracją do jej stworzenia był utwór „Under Pressure” zespołu Queen i Davida Bowie. Jak zderzenie dwóch silnych, artystycznych osobowości udało się przenieść na grunt mody?


W kolekcji dominowały jedwabne muśliny, delikatne tiule, żorżety, szyfony oraz organzy. Kreacje były ozdobione misternie wykonanymi haftami, zdobieniami z pereł, dżetami, koronkami oraz cekinami. W kolekcji dominowała przydymiona, stonowana kolorystyka z akcentami w postaci żółci i różu. Ta zwiewność i transparentność materiałów została wykorzystana do stworzenia długich sukni, z których Zień słynie, ale i bardziej casualowych zestawów przypominających dresowe spodnie i bluzy bomberki.

 


 

Osobą łączącą kolekcję, pokaz oraz inspiracje do ich stworzenia, była Kasia Warnke, która pojawiła się zarówno w wideo wyświetlanym przed pokazem, jak i na samym wybiegu. Wydarzenie rozpoczęło się bowiem od filmu pokazującego bezbronną dziewczynę, w tej roli Warnke, zaatakowaną przez grupę dresiarzy, a zakończyło niespodziewanym pojawieniem się aktorki przed zgromadzoną publicznością, gdzie na oczach widzów została ubrana przez projektanta. Suknia muzy wykonana została z połyskującego jedwabiu, na którą nałożono metalową siatkę bogato wysadzaną kryształami Swarovskiego. Po tym krótkim performansie Warnke i Zień zeszli z wybiegu, na który po chwili wkroczyły pozostałe modelki.


Maciej Zień jest obecny na scenie modowej od 17 lat, co czyni go jednym z założycieli polskiego świata fashion. Właściwie od początku jego pokazy są synonimem oryginalności i awangardy, a projekty -kunsztu i wyjątkowej kobiecości. Nie dziwi więc, że na jego zaproszenie odpowiadają gwiazdy, które nieczęsto oglądamy na ściankach. W Studiu Tęcza pojawiły się bowiem m.in. Danuta Stenka, Aneta Kręglicka, Maja Ostaszewska czy Alicja Majewska wspierając i oklaskując projektanta.


Partnerem wydarzenia była Cisowianka Perlage, której stylowe i ponadczasowe butelki idealnie wkomponowały się w stylistykę wieczoru.