Łukasz Jemioł – prezentacja kolekcji na sezon wiosna/lato 2018

2018-03-12 Łukasz Jemioł – prezentacja kolekcji na sezon wiosna/lato 2018

Łukasz Jemioł lubi wyjątkowe kobiety i… wyjątkowe daty. Nie dziwi zatem, że premierę swojej najnowszej kolekcji zaplanował na Dzień Kobiet. W prezencie dla wszystkich pań stworzył spektakl subtelny, pełen niewymuszonej elegancji, ale i z niepozbawiony nutki pikanterii.

 


 

W świat wiosennej kolekcji Jemioła wprowadził nas utwór „Mystery of Love” Sufjana Stevensa, pochodzący z najbardziej zmysłowego i literackiego filmu ostatnich miesięcy czyli „Tamte dni, tamte noce”. Tak jak Guadagnino stworzył w swojej produkcji niezwykły świat włoskiej prowincji, tak projektant zaprosił nas do równie pięknej, acz zupełnie odmiennej wizualnie podwodnej krainy. Scenografię stworzono z płacht białego materiału, na którym wyświetlano grafiki przypominające czy to morskie wodorosty, czy macki meduz. Zastosowane światła uwydatniły miękkość kotar, które zdawały się otulać wybieg zaaranżowanej na ten wieczór Praskiej Drukarni.


Zaprezentowane przez Jemioła sylwetki to przede wszystkim codzienne, casualowe ubrania – szerokie spodnie, sukienki maksi, oversize’owe marynarki i płaszcze. Kolorystyka początkowo wydaje się stonowana, ale projektant zabiera nas w ciekawą, barwną podróż – od klasycznej wręcz bieli, przez lekkie szarości, błękity, po morską zieleń, żeby powrócić do mocnych, popielatych barw, tym razem dodatkowo wzmocnionych cętkami, frędzlami i skontrastowanych z cytrusową żółcią. Choć niektóre stylizacje wydają się bardzo odważne i osadzone w najnowszych trendach, to nawet wielbicielki klasyki znajdą w najnowszych propozycjach Jemioła coś dla siebie – biała koszula czy dobrze skrojona marynarka, to właściwie must have w każdej szafie.

 


Miłą niespodzianką, przyjętą przez publiczność brawami, było pojawienie się na wybiegu dwóch modelek : Lidii Popiel i Magdaleny Gołdanowskiej, dzięki którym Łukasz podkreślił, że jego moda jest dla kobiet w każdym wieku.


Do dominujących w kolekcji bieli, delikatnych szarości i błękitów idealnie pasowały butelki Cisowianki Perlage, która od lat współpracuje z Łukaszem Jemiołem i jest nieodłącznym elementem pokazów tego zdolnego projektanta.