Aneta Kręglicka x L’AF – kolekcja „Minimal” na sezon wiosna/lato 2018

2018-03-19 Aneta Kręglicka x L’AF – kolekcja „Minimal” na sezon wiosna/lato 2018

Do kalendarzowej wiosny jeszcze kilka dni, ale na wybiegach ta piękna pora roku rozkwita już w pełni. Do grona projektantów dołączyła właśnie Aneta Kręglicka, która swoją kolekcją na sezon wiosna/lato 2018 zadebiutowała na polskiej scenie modowej. Jej projekty, co nie zaskakuje, są uosobieniem ukochanego przez nią minimalizmu.

 


 

O swojej kolekcji autorka mówi następująco: Zawsze fascynowała mnie prostota. Uwielbiam stylizacje, które skupiają uwagę, w nienachalny sposób uwodząc pomysłem, jakością. Mój styl i poczucie estetyki czerpią garściami z minimalizmu, poza tym są zaprzeczeniem ostentacji. Cenię niewymuszoną elegancję, klasykę, ponadczasowość, niebanalną prostotę, ale także powściągliwość i pewną dyskrecję. Na pierwszym miejscu stawiam jakość, wynikającą z doboru tkanin oraz dbałości o detal. Dzięki temu minimalistyczna forma intryguje i przestaje być monotonna.


Kobieta Anety Kręglickiej lubi spokojne kolory, więc nawet wiosną stawia przede wszystkim na ponadczasową czerń i biel, podkręconą od czasu do czasu złotem lub dżinsowym granatem. Mimo ograniczonej palety barw, projektantce udało się wyczarować stylizacje na praktycznie każdą okazję. W „Minimal” znajdziemy bowiem zarówno zestawy do pracy, na niezobowiązujące spotkanie czy spacer, jak i sukienki cocktailowe oraz zdobne suknie i kombinezony adekwatne do bardziej formalnych wyjść.

 


Ogromna spójność, która cechuje projekty Kręglickiej, ma dodatkowo tę zaletę, że daje możliwość tworzenia wielu nowych stylizacji na bazie elementów zaprezentowanych w trakcie pokazu. Jak mówi autorka: (…) to pozwala na poczucie swobody i wolności w wyrażaniu siebie.


Ponadczasowy styl i elegancja kolekcji idealnie współgrały z oszczędnym, acz szykownym designem puszek i butelek Cisowianki Perlage, która nie tylko studziła emocje zgromadzonych w trakcie pokazu gości, ale i wspierała Anetę Kręglicką w trakcie przygotowań do jej modowego debiutu, będąc jednym z partnerów wydarzenia.