#LaDorothée by TOMAOTOMO

2018-04-23 #LaDorothée by TOMAOTOMO

17 kwietnia, w eleganckich wnętrzach Hotelu Bellotto, Tomasz Olejniczak, tworzący markę TOMAOTOMO, zaprezentował swoją najnowszą kolekcję #LaDorothée. Nazwa kolekcji to prezent i hołd złożony mamie projektanta, najdroższej mu osobie, której jak sam podkreśla, zawdzięcza to, kim jest dzisiaj.

Ukłon dla Mamy
Tomasz Olejniczak to projektant nietuzinkowy, który konsekwentnie od początku swojej zawodowej drogi tworzy modę z najwyższej półki, nie ulegając powszechnie lansowanym trendom. Pierwszą i najwierniejszą klientką Tomasza była jego mama. To dzięki niej osiem lat temu zdecydował się na pokazanie swojej debiutanckiej kolekcji w trakcie łódzkiego Fashion Week. To ona wiernie mu kibicuje w trakcie pokazów, oglądając kolekcję zawsze z pierwszego rzędu. Dlatego ostatni pokaz Tomasz Olejniczak zadedykował właśnie swojej mamie.

Sukces i niezależność
#LaDorothée to kolekcja dla kobiet świadomych i przebojowych, kobiet sukcesu, z wysokim poczuciem własnej wartości. Dla tych, które nie obawiają się odważnych stylizacji, niejednokrotnie wyprzedzających aktualne trendy, bo strojem podkreślają swoją osobowość, niezależność i siłę. W trakcie pokazu zobaczyliśmy zmysłowe kreacje o różnorodnych formach, które stworzyły spójny spektakl. "To historia o modzie, którą opowiadam współczesnej kobiecie, kochającej niezapomniany urok lat 50 i 60. W kolekcji dominują suknie i sukienki, ale nie zabrakło tu także płaszczy, żakietów, spodni i zestawów codziennych w bardzo luksusowym wydaniu." - mówi Tomasz Olejniczak.Jakość i styl
#LaDorothée to kwintesencja luksusu i elegancji. Do przygotowania kolekcji projektant wykorzystał doskonałe jakościowo tkaniny pochodzące z uznanych szwajcarskich i francuskich fabryk, w których zaopatrują się światowe domy mody: Prada, Fendi, Chanel, czy Louis Vuitton. Zobaczyliśmy tu między innymi: jedwabie, gipiury, pawie pióra w mieniących odcieniach oraz efektowne hafty tworzące mozaikowe wzory. Idealnym uzupełnieniem bogatych stylizacji pokazu była zmysłowa i pełna blasku biżuteria, a także eleganckie czółenka. Pokaz otworzyła dawno niewidziana Zuza Kołodziejczyk, zwyciężczyni 3 edycji Top model, powracając na wybieg w świetnej formie.

 

Partnerem pokazu była Cisowianka Perlage, która doskonale wpasowała się w elegancki i szykowny klimat wydarzenia.

fot. Marek Makowski