Ponadczasowy Aston Martin DB2 na szlaku Mille Miglia 2018!

2018-05-09 Ponadczasowy Aston Martin DB2 na szlaku Mille Miglia 2018!

Do wyścigu Mille Miglia jest już coraz bliżej! Team Cisowianki Perlage wystartuje w nim na Astonie Martinie – prawdziwym klasyku wśród zabytkowych aut!
Przyjrzyjcie się bliżej tej kultowej maszynie i trzymajcie kciuki za naszą wyprawę!

 

Aston Martin DB2 i Mille Miglia
Wyścigowe samochody Aston Martin DB2 w latach 1949-1953 brały udział w ponad 50 imprezach sportowych, odnosząc przy tym liczne sukcesy. Już od roku 1949 model ten był faworytem na torze wyścigowym. Niewątpliwie największy sukces Astony Martiny DB2 odniosły w wyczerpującym, dziewiętnastym drogowym rajdzie Mille Miglia w 1952 roku. Impreza ta urosła do niewyobrażalnej skali i na starcie stanęła niesamowita liczba 607 uczestników, w tym najwięksi producenci tacy jak: Porsche, Mercedes Benz, Fiat, Alfa Romeo, Lancia i Ferrari. Do mety rajdu w Bresci dojechało zaledwie 275 samochodów. Fabryczny zespół Astona Martina, reprezentujący Wielką Brytanię, zdobył pierwsze dwa miejsca w klasie GT+2.0 oraz wysokie dwunaste i trzynaste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Polski akcent
Model DB2 przecierał szlaki i dzięki zdobytemu doświadczeniu i sukcesom w motorsporcie, ukształtował sportowy charakter luksusowych modeli Astona Martina. Duże znaczenie
w ugruntowaniu pozycji DB2 na rynku samochodów sportowych miał udział Polaka.
Inżynier i konstruktor silników samochodowych Tadeusz Marek pracował nad rozwojem silników DB2, podnosząc ich moc oraz zaprojektował silniki rzędowe m.in. do wyścigowego modelu DBR2 oraz jednostki seryjne stosowane w późniejszych modelach DB4, DB5, DB6
i DBS.
 

 

Nowe wyzwania
W tegorocznej, 36. historycznej edycji Mille Miglia 2018 odbywającej się w dniach 16-19 maja, wystartuje reprezentujący Team Cisowianki Perlage - Aston Martin DB2 z 1952 roku, z charakterystycznymi tablicami rejestracyjnymi WU 1000MM, nawiązującymi do nazwy rajdu. Malownicza trasa została podzielona na cztery etapy i prowadzić będzie z Brescii do Cervia Milano Marittima, a następnie do Rzymu. Z Wiecznego Miasta kierowcy skierują się do Parmy, a zmagania zakończą się na mecie w Brescii. Cisowianka Perlage po raz trzeci została oficjalnym sponsorem głównym legendarnego wyścigu tysiąca mil, czyli Mille Miglia Storica.


Całą relację będziecie mogli obejrzeć na naszych kanałach – obserwujcie nas już od 15 maja!

https://www.facebook.com/PerlageWater/
https://www.instagram.com/perlage_water/