Mille Miglia 2018 przed nami!

2018-05-14 Mille Miglia 2018 przed nami!

Ostatnie godziny pozostały do startu najpiękniejszego wyścigu świata Mille Miglia 2018. Wyjątkowe święto celebrowane przez uczestników, miłośników wspaniałej motoryzacji i mieszkańców malowniczych włoskich miasteczek, przez które przebiega trasa wyścigu Tysiąca Mil.


fot. party.pl

Deszcz nam niestraszny
W poniedziałkowy poranek wrota do Mille Miglia zostały otwarte! Po porannym deszczu słońce Italii przywitało wspaniałe historyczne samochody, które wyjechały ze swoich przyczep po długiej podróży do Bresci. W wielkiej hali Brexia Forum, w której zgromadziło się kilkaset legendarnych samochodów, odbył się odbiór administracyjny oraz obowiązkowe badanie techniczne. Specjalna komisja sędziowska skrupulatnie sprawdzała dokumenty potwierdzające oryginalność historyczną oraz zgłoszone do wyścigu auta. Aston Martin DB2 z zespołu Perlage Team pomyślnie przeszedł badanie techniczne i na trasę wyścigu wyruszy z 232 numerem startowym.

Dokładność przede wszystkim
Po porannym włoskim śniadaniu uczestnicy wyruszą swoimi maszynami na odcinek testowy, który będzie zlokalizowany na fragmencie drugi publicznej, po której odbywa się normalnie ruch. Na oznaczonym słupku drogowym przejadą określoną przez organizatora odległość, aby skalibrować poprawnie swoje urządzenia pomiarowe nazywane haldami. Dokładność jest tutaj kluczowa. Jedną z najważniejszych zasad wyścigu Mille Miglia jest regularność i zachowywanie stałej prędkości na trasie.
fot. party.pl

Wielkie święto na włoskich uliczkach
Dzień przed startem do wyścigu odbędzie się oficjalna ceremonia plombowania startujących samochodów, które przejadą w kolumnie do historycznej części miasta na Piazza della Vittoria. Jak co roku wzdłuż trasy przejazdu zbiorą się setki witających mieszkańców, zaledwie dwudziestotysięcznej Bresci, którzy będą mieli niepowtarzalną okazję podziwiać wszystkie pięknie samochody zgłoszone do wyścigu, nie spiesznie przejeżdżające zabytkowymi uliczkami. Uroczyste wydarzenie ma niewątpliwie charakter wielkiego święta, na które wszyscy czekają.

Plan tegorocznej edycji
Tegoroczna edycja Mille Migila 2018 odbędzie się w dniach 16-19 maja i jest podzielona na cztery etapy. Łączna długość trasy wyścigu to aż 1800 kilometrów prowadzona drogami publicznymi przez urokliwe włoskie miasteczka. Nie jest to jednak sielankowa wycieczka, ale długi i trudny rajd. Maraton, który wymaga od zawodników wielkiego oddania, pełnego skupienia i nienagannej współpracy przez cały czas. Do przejechania tysiąc mil jazdy po kilka, a nawet kilkanaście godzin dziennie modelami aut, które brały dział w historycznej edycji Mille Miglia rozgrywanej w latach 1927-1957.

Zabytkowe samochody
Niesamowita magia wyścigu ściągnęła ponad 450 zabytkowych samochodów, które wystartują w środę do pierwszego etapu z Bresci do Cervia-Milano. Blisko siedemdziesiąt
z nich to najwięksi weterani szos pochodzący z lat dwudziestych. Najliczniejszą grupę stanowią klasyki z lat pięćdziesiątych. Przed startem organizator przypisuje samochodom odpowiedni współczynnik uwzględniający okres zaprojektowania i skonstruowania samochodu w zależności od roku, który przelicza się do wyników.

Wielka przygoda już blisko!
Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu i po ukończeniu drugiego etapu wyścigu i przejechania blisko 900 kilometrów, barwne historyki wjadę do wiecznego miasta. Nie zabawią tam jednak długo i kolejnego dnia już o godzinie 6:30 rano w dwudziestosekundowych odstępach sędziowie wypuszczą auta do trzeciego najdłuższego etapu liczącego aż 589 kilometrów. Po czterech dniach zmagań uczestnicy ponownie spotkają się w miejscu startu. Koniec pięknej przygody zakończy meta w Bresci. Emocje związane z Wyścigiem Tysiąca Mil sięgają zenitu. Wielka przygoda już blisko!