Brescia wita uczestników Mille Miglia 2018!

2018-05-15 Brescia wita uczestników Mille Miglia 2018!

Kolejny chłodny i deszczowy poranek przywitał wszystkich w Bresci. W drugiej części dnia podobnie jak wczoraj pogoda poprawiła się i zza chmur niemrawo wyszło słońce. Dobrze się złożyło bo właśnie po południu miała miejsce największa atrakcja dnia i jedno z najciekawszych wydarzeń wyścigu Tysiąca Mil.


Jazdy testowe i ostatnie poprawki
Po śniadaniu uczestnicy wyruszyli swoimi maszynami na odcinek testowy, który zlokalizowano na fragmencie drogi publicznej, po której odbywał się normalnie ruch. Ograniczony słupkami kilometrowy odcinek drogi wyznaczony przez organizatora stanowił dla wszystkich startujących w wyścigu wzorcowy dystans jednego kilometra. Zawodnicy na podstawie tego odcinka kalibrują swoje urządzenia pomiarowe zwane haldami. Dokładność jest tutaj kluczowa. Mille Miglia jest wyścigiem na regularność co zmusza załogi do pokonywania wyznaczonego odcinka trasy z dokładnością do setnej części sekundy. Jedną z najważniejszych zasad w wyścigu regularności jest zachowywanie stałej prędkości na trasie. Po jeździe testowej zespół Perlage Team dokonał ostatnich poprawek przy swoim Astonie Martinie DB2 aby w stu procentach być gotowym na wielką wyprawę.


fot. party.pl

Ceremonia plombowania
Po południu rozpoczęła się oficjalna ceremonia plombowania samochodów, które przeszły poprawnie wczorajsze badania techniczne i zakwalifikowały się na listę startową Mille Miglia 2018. Z wielkiej hali Brexia Forum w asyście policjantów na motocyklach barwne klasyki wyruszyły w swoją pierwszą drogę na Piazza della Vittoria. Historyczny plac wyłożono czerwonymi dywanami, po których nie spiesznie przejeżdżały samochody do punktu technicznego. Tam sędziowie symbolicznie montowali plomby wokół kolumny kierowniczej potwierdzając gotowość do startu. Niezliczona grupa osób przyszła podziwiać z bliska najpiękniejsze samochody świata, trzymając w ręku balony i flagi z charakterystyczną czerwoną strzałką z napisem 1000 Miglia, która jest oficjalnym znakiem wyścigu. W tle tego uroczystego wydarzenia grała muzyka i całość sprawiała wrażenie wspaniałej imprezy, która nie ma porównywalnego odpowiednika.Niesamowita atmosfera

Atmosferę wyścigu czuć tutaj już od kilku dni i słynną czerwoną strzałkę można spotkać na każdym kroku. Na wielu wystawach sklepowych pojawiają się motywy wyścigowe, plakaty i gadżety pamiątkowe. Brescia i jej mieszkańcy są gotowi na wielkie święto i odliczają ostatnie godziny do startu. W środę o godzinie 14:30 podczas uroczystej ceremonii wyruszy pierwsza załoga na trasę pierwszego etapu liczącego 324 kilometry.

Deszczowa pogoda, która ostatnio nawiedza północną część Italii może utrudnić zmagania uczestników w drodze do nadmorskiej Cervi.
O tym wszystkim przekonamy się już niedługo.


fot. party.pl