MMC – kolekcja jesień-zima 2018/2019

2018-06-11 MMC – kolekcja jesień-zima 2018/2019

 "J’ai conscience" ("mam świadomość") to hasło przewodnie pokazu kolekcji jesień-zima 2018/2019 duetu projektantów MMC – Ilony Majer i Rafała Michalaka. Kreacje stworzone zostały z myślą o kobietach odważnych, pewnych siebie i znających swoją wartość. Wyjątkowy pokaz odbył się 4 czerwca w warszawskiej Królikarni.

 

 

Niezwykłe miejsca
Miejsca pokazów MMC nie są nigdy bez znaczenia. Tym razem projektanci postawili na klasycystyczny pałac warszawskiej Królikarni, otoczonej pięknym parkiem i dużą ilością zieleni. Gwiazdy podjeżdżały pod samo wejście klasycznymi meleksami, by w promieniach zachodzącego słońca napawać się klimatem tego wyjątkowego wieczoru. Wnętrze pałacu z perskimi dywanami i wzorzystymi poduszkami stanowiło doskonałe otoczenie dla zaprezentowanych kreacji.

 

 

Świadomość przede wszystkim
Najnowszą kolekcję MMC śmiało można uznać za jedną z odważniejszych w dorobku projektantów. Składały się na nią sportowe staniki, welurowe marynarki, przeskalowane koszule i wreszcie peleryny, płaszcze i puchówki, które są najbardziej charakterystyczne dla projektów MMC. Nie zapomniano także o szerokich spodniach, dwukolorowych rajstopach czy lakierowanych cygaretkach. Odważne zestawienia faktur, śmiałe miksowanie barw i wykorzystywanie niełatwych do noszenia krojów sprawiły, że artyzm i nonszalancja MMC wybrzmiały mocniej niż zazwyczaj.

Liryczna interpretacja
Ze względu na mocne akcenty towarzyszące spektaklowi, pokaz miał charakter dość teatralny. Oryginalne stylizacje były podkreślone równie odważnymi fryzurami, którym daleko było do klasycznych upięć. Całość dopełniła muzyka Erika Satie, która wielu gości przyprawiła o gęsią skórkę. Finał pokazu miał miejsce na wspomnianych wcześniej poduszkach, na których modele i modelki majestatycznie spoczęli po zakończonym show.


Do ugaszenia emocji parnego wieczoru świetnie posłużyła Cisowianka Perlage, która jako partner pokazu towarzyszyła wydarzeniu począwszy od przygotowań, a na podniosłym zakończeniu skończywszy.