Robert Kupisz - LATINA - kolekcja wiosna-lato 2019

2018-06-12 Robert Kupisz - LATINA - kolekcja wiosna-lato 2019

 

6 czerwca w Drukarni Praskiej w Warszawie odbył się pokaz najnowszej kolekcji – LATINA by Qπш Robert Kupisz na sezon wiosna-lato 2019. Inspiracją dla projektanta była różnorodność kultur i obyczajów mieszkańców Ameryki Południowej. Klimat latynoski stanowił motyw przewodni nie tylko stylizacji, ale także całego wieczoru.

 

 

Porywająca LATINA
Robert Kupisz przez ponad 20 lat zawodowo tańczył tańce latynoamerykańskie, więc ten temat jest mu bardzo bliski. Pracując nad kolekcją skupił się jednak nie tylko na rozrywkowej części życia Latynosów, ale także na ich często dramatycznych losach. „Kolekcja LATINA to nie tylko gorące tańce i karnawał, to także życie w fawelach, gdzie codziennością mieszkańców jest widok wojsk, wojny gangów i przemoc. Ich życie dzieje się „tu i teraz”, dlatego mimo trudnych warunków próbują żyć normalnie: organizują konkursy piękności, gorące imprezy z nowoczesną, bardzo drapieżną muzyką i bawią się jakby jutra miało nie być.”

 

 

 

 

Odwaga i siła
Kobieta Kupisza jest niezwykle seksowna. Strojem podkreśla swoją drapieżność, odwagę i siłę. W damskiej części kolekcji oprócz falbaniastych sukienek, cekinowych topów i jeansowych szortów, nie zabrakło mocnych akcentów: kurtek w kolorach moro, ortalionowych spodni i bluz z kapturem czy skórzanych marynarek z szerokimi ramionami. Mężczyzna Kupisza ubrany jest za to w skórzane wojskowe spodnie i marynarkę lub kurtkę w moro, czasami w wygodny zestaw dresowy. Nie obawia się zaszufladkowania, gdy zakłada połyskujący garnitur z cekinów. Wygląda w nim doskonale i nie martwi się o konwenanse. Bawi się modą i stawia na nowoczesność.

 


 

 

 

Doskonałe projekty
W kolekcji, oprócz ulubionej ręcznie farbowanej bawełny, pojawia się wiele błyszczących i kolorowych tkanin. Dominujące kolory to biel, czerń i cała paleta szarości z dodatkiem pudrowego różu i intensywnego żółtego. Na projektach pojawiają się wielobarwne motyle z cekinów i nadruki, będące mocnymi manifestami. Scenografia pokazu to również autorski pomysł Kupisza. Na rusztowaniu wybudowano przekrój mieszkań faweli, odkrywających przed widzami sceny z codziennego życia favelados.

 

 

 

 

Jednak ten pokaz zapadnie nam w pamięci nie tylko ze względu na wspaniałą oprawę, ale przede wszystkim ciekawe kroje, wyczekiwane od dawna przez pasjonatów polskiej, streetwearowej mody.
W dłoniach tak licznie zgromadzonych tego wieczoru fanów talentu Roberta Kupisza znalazła się Cisowianka Perlage, która jako partner pokazu, królowała zarówno w barze, jak i wśród zgromadzonych na trybunach gości. Nie zabrakło jej także na backstage’u podczas całodziennych przygotowań do pokazu – tak jak przez kilka ostatnich lat, wspierając modową działalność Roberta.